PIĘKNE STOPY – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – jak wybrać
15 lutego, 2019
Haluksy – w jaki sposób zapobiegać? Kiedy stosować leczenie profilaktyczne a kiedy operować?
23 marca, 2019

PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. To kończyny, na których opiera się cała masa naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Efektem tych pominięć zazwyczaj są takie schorzenia jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Poniżej proponujemy kilka popularnych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli nie tylko usuwa obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które zmuszone są często nosić buty na szpilkach. Szpilki działają niekorzystnie na stopy, dlatego trzeba starać się o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko odprężenie ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można także dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także lawenda.

WYGŁADZANIE

Istotnym elementem pielęgnowania stóp jest częste pozbywanie się martwego naskórka. Nie powinno się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ ze względu na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli decydujemy się na używanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował na śmietniku. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją w prosty sposób oczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które są bogate w drobinki, które szybko radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie dlatego że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Z tego powodu szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Preparaty nawilżające należy stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: stosuje się je na noc, aby rano cieszyć się perfekcyjnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Prócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Wzmożone przesuszanie skóry to bardzo często efekt braku witaminy A. Najlepszym sposobem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie poradzą sobie wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także częstym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Nagniotki najlepiej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem metod domowych. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, odmoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. W tym wypadku najistotniejsza specjalna higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także zmienić buty: w godzinach pracy nosić lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem ziół. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz nosić szpilki? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które są powodem dyskomfort i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony paluch często rotuje się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Jest dużo sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one położenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy ciągle postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.