Endermologia LPG Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja bez skalpela Toruń
29 sierpnia, 2019
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Endermologia LPG Toruń

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, stają się one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się punktowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przeciążać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są też uszkodzenia i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Takie obszary również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.