Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
Marzec 21, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 25, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda kobieta słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to sformułowanie nie wiąże się z mistycyzmem i magią. Hirsutyzm to przypadłość która dotyka wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin nazywający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być dotknięci tą dolegliwością, choć spora liczba panów nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla kobiet natomiast to oczywisty koszmar.

U dziewczyn zapadających na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na nietypowych partiach ciała – w okolicach bikini, na łydkach i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na atrakcyjny, żeńskiej buzi nie wyglądają stylowo i ponętnie. A generalnie każda z dziewczyn chce być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to środek łagodny, szczególnie zalecany ludziom zapadającym na hirsutyzm. Wspiera łagodzenie tej specyficznej przypadłości, wpływając na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym informatorem mówiącym o procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się zbędnym owłosieniem w różnych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, czarne włoski wzrastają nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale także na brodzie, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm występuje jako problem kosmetyczny. Czasem jest produktem ubocznym zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u atrakcyjnej, 100% kobiety pojawia się wąsik? Damski organizm uwalnia równocześnie estrogeny ( damskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony płci męskiej. W niektórych organizmach zdarza się, że w rezultacie destabilizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają wytwarzać za dużą liczbę hormonów męskich. Efektem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w dziwnych miejscach. Pozostałymi czynnikami hirsutyzmy są między innymi policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za rozwój nadmiernego owłosienia u pań mogą odpowiadać również sterydy (wprowadzane w różnych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili dostrzeżenia początkowych symptomów nadmiernego owłosienia zaleca się wizytę u specjalisty. Po głębokim badaniu stwierdzi on diagnozę i zaaplikuje stosowne leki, lub podkreśli, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wówczas najlepszym wyjściem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym jedynie do osób cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, chcą mieć gładką skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem w 100% likwiduje włoski z dowolnej partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy zapewniają, że jest to metoda bezbolesna. Właściwe skonfigurowanie aparatury do specyfiki skóry zapewni Tobie komfort w trakcie każdej wizyty. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrzymałe jest Twoje owłosienia. Generalnie wynik ostateczny jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i pewność, że włoski nigdy nie powrócą.

Podczas zabiegu epilacji (tak wygląda fachowa nazwa) laser wysyła wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest trwałe naruszenie struktury włosa, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Wywołane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień laserowy absorbowany jest wyłącznie przez włoski, które eksponowane są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają odpowiedniej ilości wysyłanego promieniowania wystarczającej do ich zniszczenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak mówi spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Czarne włosy wzrastające na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że dziewczyny chorujące na hirsutyzm wybierają tą efektywną formę kuracji. Depilacja laserem to nie jedynie zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich pań, u których nadmierne owłosienie generuje spore kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla swojej wygody? W takim razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów medycyny estetycznej, instytut dostarcza profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem pionierskiego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Marzysz o tym by mieć piękną i dopieszczoną skórę? My Ci w tym pomożemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.