Termosy obiadowe, potrzebne do pracy i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – przegląd zabiegów
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny medycyna estetyczna – Najnowsze zabiegi oczyszczające
25 września, 2019

Termosy obiadowe, potrzebne do pracy i w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i w sklepach znajdujemy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu wymyśliło dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy mają świadomość czym jest termos, aczkolwiek mała część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, skomponowane z podwojonych ścian, między którymi znajduje się przestrzeń pustki termicznej. Ściany są cieniutkie i dzięki temu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która oprawiona jest osłoną odpierającą światło. Wszystko to sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, możemy przebierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, przykładowo, są produkowane termosy klasyczne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, tj. są one primo, dużo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z brakiem możliwości przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz z rodziną czy samotna, w góry, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez konieczności spędzenia dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje odpowiedniego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że często jest trudno zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Ważną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i ze stali, które bez zarzutów sobie radzą. Termosy stalowe są najczęściej wybierane, jako, że te ze szkła nie są tak wytrzymałe. Kolejna kwestia jaką powinno się przemyśleć przed kupnem jest korek, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem lub hybrydowy. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten typ ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać w podróż należałoby pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu mamy pewność, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; dodatkowo, prezentują się one dużo ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność specjalnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc cieszenia się z ciepłego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.