Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
1 kwietnia, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
4 kwietnia, 2017

Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Od kiedy istnieją wycinanki z papieru?

Czym są wycinanki z papieru? No właśnie, zna je praktycznie każdy z nas! Nieraz wycinanie rozmaitych wzorów z pięknego papieru, gazet albo tektury opisuje się jako „umiejętność marnowania papieru”. W skrócie wycinanka rodzi się z obcięcia większej ilości papieru w taki sposób, aby reszta utrzymała się w jednym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce kochają siedzieć przy stoliku oraz stwarzać różne wzory, zaś w dalszej kolejności nalepiać je na ściany albo wieszać w pokoju. Czy na ślubie i weselu wycinanki z papieru mogą być fascynującym dodatkiem? Czy mają szansę pełnić funkcję niebanalnej, atrakcyjnej dla oka dekoracji? Niewątpliwie mogą, lecz powinny być zrobione niezwykle dokładnie. Musimy używać tylko niezmiernie ostrych narzędzi, przykładowo nożyc albo skalpeli. W dawnych czasach posiłkowano się nożyczkami do ścinania owiec, gdyż były niezwykle ostre.

Historia wycinanek, z których obecnie przygotowuje się przeurocze dekoracje ślubne, były niesamowicie popularne w Chinach (albowiem to oczywiście tam odnaleziono papier). Z pięknych, różnokolorowych wycinanek konstruowano ozdoby do włosów głównie dla kobiet z dynastii Tang. Za to na chińskich wsiach, gdy kończyły się plony, kobiety zasiadały razem do stołu oraz wykonywały wtedy wyszukane wycinanki z pięknego papieru. Każda młoda dziewczyna musiała koniecznie wyuczyć się wielu technik obcinania wzorków, gdyż przed zamążpójściem były rozpatrywane jej predyspozycje. Meksyk był innym krajem, w którym kolorowe wycinanki papierowe cieszyły się wielką sławą. Wycinano przeróżne wzory z bibuły i w następnej kolejności zawieszano je na wisiorach przy głównych ulicach. Powszechnie robiono to z okazji ożenku, chrztu potomka albo innych świąt kościelnych. Przystrojone miasteczko musiało wtedy prezentować się bajecznie!

W naszym kraju wycinanki są obecne w sztuce narodowej, masowej oraz modzie. Coraz częściej Państwo Młodzi stawiają się na manualnie wytwarzane zaproszenia dla gości, elementy dekoracyjne w Kościele, znakowanie ślubnych stołów oraz różne inne dekoracje weselne. Wycinanki na niezliczonych ślubach bynajmniej nie są tylko niewiele znaczącym tłem, ale często stanowią motyw przewodni. Przykładowo podczas Wielkanocy królują wycinanki z motywami roślinnymi. oraz zwierzęcymi.

Piękne dekoracje ślubne z papieru

Istnieje mnóstwo metod przygotowywania wycinanek z papieru, wszak do najbardziej typowych zaliczają się te tworzone ręcznie i laserowo. Pierwsze są strasznie drogie, ponieważ każda pojedyncza wycinanka jest projektowana na wyjątkowe zamówienie. Dużo czasu zajmuje wykonanie projektu, zaś w następnej kolejności przygotowanie kilku takich samych egzemplarzy. Wycinanki zrobione za pomocą lasera są o wiele tańsze, jednak ogólnie rzecz ujmując nie posiadają – jak to się najczęściej stwierdza – „tego czegoś”. Na ślub i wesele z całą pewnością trzeba wybrać droższą opcję, jeśli zależy nam na dokończeniu każdego drobiazgu.

Interesującym zamysłem są karteczki z życzeniami. Sprawdzą się nie tylko w przypadku ślubu, lecz też na różne okoliczności, m in. narodziny potomka, Dzień Matki, Boże Narodzenie czy I Komunię. Na takiej kartce możemy umieścić samodzielnie napisany wiersz oraz autografy członków rodziny. Kobiety, które są naprawdę odważne, mogą przygotować biżuterię z papieru, np. kolczyki. W szczególności, iż klasycznie wszystkie panny młode mają ubrane cenne błyskotki. Wcale nie chodzi tu o oszczędzanie, tylko o zahipnotyzowanie wszystkich gości w specyficzny sposób. Wykonanie takich dekoracji ślubnych możemy polecić osobie, która ma do tego dobrą rękę.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest wspaniałym przeżyciem, zatem ozdoby ślubne muszą być idealnie dopasowane do stylu, w jakim będzie się ono odbywało. Od pewnego czasu mnóstwo osób urządza wesele w formacie „przemysłowym” albo kilku stylach jednocześnie Pierwszy styl opiera się na użyciu „segmentów taśmowych”, zaś często sama uroczystość odbywa się w wydzierżawionym magazynie czy dawnej fabryce. Tymczasem drugi jest kierunkiem „wolnym”, w którym triumfują elementy roślinne oraz pozorny nieład. Gustowne imprezy, na jakich goście przyodziani są w drogie garnitury i sukienki, powoli odchodzą w zapomnienie. Współcześnie rządzą prawdziwe tulipany we włosach, girlandy zawieszone w wielu miejscach na sali, ciasta weselne stworzone w stylu barokowym i przebrania dla przybyłych gości rodem z maskarad. Wszystko w praktyce zależy od naszej inwencji i… wprawnego aranżera wesel. Dekoracje weselne powinny wzbudzać zachwyt, jednak nie taki, który całkiem „zakryje” parę młodą. Przed tak niezwykłym dniem musimy szczegółowo zanalizować, czy wszystkie detale są dopięte na ostatni guzik. Wymyślenia ozdób absolutnie nie można odkładać na ostatni moment.

Jeżeli jesteś zafascynowana projektowaniem nietuzinkowych ozdób lub zamierzasz wynająć scenografa na własny ślub, kliknij w odsyłacz z boku – www.dekoracje-slubne-torun.pl – a na pewno odszukasz wszystkie przydatne informacje.

Komentarze są wyłączone.