Paintball laserowy – poczuj się jak w grze FPS

Kupowanie domu – na co zwrócić uwagę?
29 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
8 stycznia, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ziemianie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie starcza nam już zwykłe wyjście na wódkę, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na fajną wycieczkę działową zatrudnionych lub wyjście z paczką znajomych stał się paintball. Niektórzy amatorzy tej pełnej adrenaliny walki zmienili target na laser tag – nierzadko obwoływany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie mamy niebagatelne dysproporcje pomiędzy obiema formami rozrywki. Od czego zaczniemy? Przede wszystkim – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej formie paintballa, co powoduje, że ból nie występuje. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale niezależnie od tego – celowanie przy pomocy wiązki światła ma swoje łatwo dostrzegalne atuty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego ogarnia tak biorących udział w rozgrywce jak i zgromadzonych. Nie należy stosować konkretnych materiałów zabezpieczających teren, a samej rozgrywce może przypatrywać się publiczność, usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca akcji.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, które emituje broń, służąca do walki przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu gracze i publiczność mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich musimy wyróżnić kwestię stroju. W przypadku tradycyjnego paintballa, mocne wrażenia i cudowna zabawa związane są z niezbędnymi środkami ostrożności oraz grubymi mundurami. Zwłaszcza to drugie będzie nam przeszkadzać, gdy dominuje duży upał w lipcu czy miesiąc później. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, a co za tym idzie zyskujemy wygodę oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – powiększa się grupa zainteresowanych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie zagra w niego każdy brzdąc, a przy zachowaniu wymaganych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – aczkolwiek zazwyczaj firma może poprosić o niezbędne specjalne potwierdzenie od opiekuna. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zgadujemy, że spory ułamek z Was minimum raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Teraz paintball laserowy daje nam to, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie panuje reguła, że po pierwszym trafieniu wypadacie z gry. Brzmi ciekawie, prawda? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Doświadczona firma mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag przypuszczalnie planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez militaria z Polski albo innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że prócz tego, czym powalczymy, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o trafieniu lub wypadnięciu z gry. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie sprzętu w interesujące elementy, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia rozgrywki i poczucia się jak wprawiony koneser wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag teraz bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

 

Zademonstrowaliśmy już sporo zalet laser tagu. Te argumenty, w parze ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami sprawiają, że ten sposób rozrywki będzie bardzo dobrym zamysłem na przeżycie popołudnia/wieczoru w asyście zżytej ze sobą kompani, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 genialny wieczór kawalerski. Na ten moment zwykła impreza w klubie jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a taka męska batalia połączy znakomitą zabawę z potrzebną dawką adrenaliny, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Warte podkreślenia jest to, iż może być zorganizowany zarówno w zamkniętym pomieszczeniu, jak i na otwartym terenie.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz zaprezentować niestandardową lekcję WF-u czy rozkręcić uczniom kolonie.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część spółek z paintballem laserowym ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a jak spojrzymy na coraz większą modę na paintballa laserowego, opłaca się zapewnić sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy wiemy o której godzinie się zjawić, powinno się przybycie odrobinę przed terminem i oswojenie się ze zwyczajami, działającymi na terenie obiektu proponującego imprezę. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, skończy się przyjaźń i ruszy wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.