Malowanie bawialni – artystyczne malowanie ścian w salach zabaw

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – jak zacząć?
23 sierpnia, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
18 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Brzdące uwielbiają zabawę. W czasie zabaw nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to świetny pomysł na spędzenie wolnych chwil. Są one ciekawym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Sale zabaw to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wykreować idealne miejsce rozrywki dla maluchów, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak ważny jest profesjonalny dobór kolorów oraz motywów pojawiających się w bawialniach. Przestrzeń można dodatkowo uatrakcyjnić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – barwy mają moc

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały doskonale równoważy, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Kolory w przestrzeni brzdąca mają jeszcze większą wagę. Mogą one pobudzać rozwój młodego człowieka: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak kluczowy jest właściwy dobór barw i zachowanie równowagi pomiędzy nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj odzwierciedla jego nastrój. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale najczęściej widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu dodatki inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Pixar i DreamWorks. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Ciekawym pomysłem na wystrój sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale także pobudzimy ciekawość szkraba. Obrazki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto dostosować do wieku maluchów, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeśli wybierzemy jako temat przewodni projektu przykładowo: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Murale dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Przestrzeń przeznaczona dla dzieci powinna być nie tylko ciekawa, ale także bezpieczna. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takiej sytuacji sprawdzają się na przykład farby wodorozcieńczalne. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są także alergicy. Dlatego tak ważny jest dobór bezpiecznych farb.

Korzyści

Wykorzystanie tego typu rysunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal dla dzieci to trafiony plan na zaistnienie wśród innych tego typu miejsc, a teraz ma to ogromną wartość. Dzieci zwrócą uwagę na piękne rysunki,a rodzice wezmą to pod uwagę. Przemyślaną dekoracją ścian można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy ukryć jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu plastyków proponuje swoje usługi. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek istotne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Oderwanie się od problemów ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla dziecka.

Malowanie bawialni, sprawdź propozycje —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.