Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

prawnik Toruń obowiązek alimentacyjny kancelaria
Kto może żądać alimentów? Porady adwokata
8 kwietnia, 2017
biuro rachunkowe toruń księgowość prowadzenie ewidencji
Księgowość – zawód, zakres obowiązków i perspektywy
12 kwietnia, 2017

Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy dobrze wiemy, że najlepsze imprezy to takie, które absolutnie nie są nakreślone w każdym najdrobniejszym szczególe – więc sporo rzeczy po prostu dzieje się swobodnie. Czasami jest tak, iż im bardziej nie chce nam się przygotowywać i nie chce nam się wyruszać do znajomych, wówczas impreza jest tym bardziej interesująca. Natomiast jeśli rozpoczynamy pierwsze przygotowania tydzień wcześniej (panie nabywają czasem fajne stylizacje z takiej okazji i dopasowują makijaż), wówczas potańcówka okazuje się potwornie nudna i zamierzamy natychmiast z niej uciec. Osoba, jaka jest organizatorem bynajmniej nie jest w stanie całkowicie przewidzieć wszelkich sytuacji, może wyłącznie zaoferować jakieś ramy, przykładowo że o godzinie 12.00 w Sylwestra wszyscy będą popijać szampana przed domem i spoglądać na sztuczne ognie. Jego fundamentalnym przeznaczeniem jest jednak to, aby niczego gościom w ogóle nie zabrakło. Idealnym pomysłem jest zorganizowanie gustownej ramy muzycznej, np. na imprezie będzie wygrywał kultowy DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Zrealizowanie imprezy nie polega jedynie na zaproszeniu przyjaciół sms-em oraz wystawieniu napojów wysokoprocentowych na ławie. Właśnie – jeżeli kierujemy swoją uwagę na zawiadomienia. Przekazywanie lakonicznych sms-ów w stylu: „w sobotę zabawa, przyjdź”, „w piątek spotykamy się u mnie, impreza do świtu” albo „wstąp, impreza u mnie”, jest troszkę oklepane. Doskonałym konceptem jest więc zaprojektowanie zaproszeń oraz osobiste ich wypełnienie, czy posłanie informacji, ale o trochę nietypowym charakterze, między innymi:

„W związku z licznymi petycjami podwładnych, cesarz wszelkich włości król Bogusław I, jako że jest władcą szczodrym, nakłania na znamienitą biesiadę pod „Pachnącą Karkówką”, jeśli tylko w piątek Słońce skryje się za horyzontem. Bezwarunkowo trzeba posiadać obszerne okrycie oraz porządną dozę dobrego nastroju. Na biesiadzie tworzeniem melodii zajmie się dobry DJ, a kolacja zatrzyma się wtedy, gdy wszyscy zaproszeni goście zapadną w błogi sen lub nawrócą do swych domów.”

Wyszło ciekawiej, prawda? Na sto procent dużo więcej znajomych przyjdzie na dyskotekę po otrzymaniu tej informacji. Należy pamiętać, żeby ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt wyszukana – musi obowiązkowo mieścić korzystną dawkę powagi i żartu. Których błędów wystrzegać się „jak ognia”? Powyższy sms bądź zaproszenie w formie kartki absolutnie nie może nikogo obrazić. Odpuśćmy sobie nazywanie kolegi niezbyt przyjemną ksywką (choćby jeśli na daną osobę w ten sposób mówią inni), notowanie cudzych cech osobowości (zwłaszcza pejoratywnych) oraz innych równorzędnych rzeczy.

Jeżeli publikujemy karteczki dla przyszłych gości, wtedy krótko mówiąc nie muszą one posiadać formy porządnej kartki zapełnionej tekstem. W zasadzie nie muszą to być też kartki nabyte w hipermarkecie z artykułami papierniczymi lub w sieci. Efektownym konceptem jest spontaniczne zaprojektowanie graficzne zaproszeń, przykładowo w postaci listu żelaznego rodem z XIII wieku. Wszystko zależy naturalnie od charakteru potańcówki, przykładowo czy goście będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tu uwidacznia się czołowy, oraz jednocześnie bodajże najbardziej istotny problem: czy którykolwiek z gości ma reakcję alergiczną lub nietolerancję na wybrane składniki? Jakie są zamiłowania kucharskie przybyłych gości? Czy wolą imprezować na świeżym powietrzu na leżakach czy jeść wytworne dania w dobrej restauracji? Na wyjątkowej zabawie alkohol w ogóle nie „zakryje” smacznego jedzenia, innymi słowy, iż wszelkie potrawy muszą posiadać czołowe miejsce, zaś nie wino albo cytrynówka. Każdy bardzo dobrze wie, że absolutnie nie można pić na tzw. „goły żołądek”. Póki przybyli goście zaczną nalewać wysokiej klasy napoje wysokoprocentowe, muszą coś przełknąć. Menu musi obowiązkowo być dopasowane preferencji smakowych, m in. jeżeli koleżanka ze szkoły reaguje alergicznie na marchewkę, to rewelacyjnie by było, jeżeliby na stoliku pojawiały się zakąski i główne posiłki bez tego warzywa. Jeżeli znajomy z akademika posiada kłopot z nietolerancją owsa i innych zbóż oraz jogurtów i innych produktów mlecznych, wówczas warto zrobić przynajmniej 2-3 potrawy tylko dla niego. W przeciwnym razie będzie pozostawał przy jedzeniu i w ogóle nie jadł, bądź doniesie własne dania, natomiast na to w ogóle nie powinien pozwolić żaden gospodarz (jeżeli bierze sobie do serca to, żeby wszyscy zaproszeni goście świetnie się bawili). Koszty zabawy możemy bez wątpienia podzielić na wszystkich gości – wraz z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy spośród nich doniesie zwyczajnie ze sobą alkohol oraz coś do jedzenia. Należy jednak dbać o to, aby krótko mówiąc nie pojawiło się 30 puszek z wódką i pojedyncze wino (czy na odwrót). Co każdy gość zapewnia na imprezie powinniśmy postanowić na samym wstępie.

Jeżeli chcesz wynająć na swoją prywatkę kogoś, kto będzie będzie zachęcał do tańców świetną muzyką, to kliknij w ten link – www.dj-lodz.pl – a odszukasz pod nim fachowe informacje.

Komentarze są wyłączone.