Pianka PUR – uniwersalne zastosowanie

Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – co w niej załatwimy?
25 stycznia, 2018
Hermes Wynajem autokarów przewozy autokarowe w kraju i za granice
Wynajem autokarów – Organizujemy wycieczkę
27 grudnia, 2018

Własny dom to jedno z najważniejszych marzeń. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Wybór miejsca w którym ma stanąć nasz dom, to bardzo trudna decyzja. Trudne wybory nierozerwalnie łączą się z budową domu. Plan domu potrafi bardzo zaangażować. Zaplanować należy nie tylko optymalną powierzchnię, ale także plan pomieszczeń. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak żeby każdy mieszkaniec miał odrobinę prywatności. Pomyśleć należy też o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w planie, dzięki nim usprawnimy sobie wiele codziennych czynności. Ważną kwestią jest także wybór dopasowanej metody grzewczej. Sieć gazowa nie jest dostępna w każdej miejscowości. W takim wypadku przemyśleć trzeba montaż ogrzewania węglowego lub olejowego. Wybór ten ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale także na wygodę klimat wewnątrz pomieszczenia.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zaizolujemy właściwie ścian, dachu i fundamentów. Będzie trudno utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Ogromne straty są efektem niewystarczająco zaizolowanego strychu. Dlatego kwestii izolacji nie powinno się omijać. Metoda termoizolacji domu ma znaczenie. Stosowane są różne produkty: wełna izolacyjna czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, zwana dla uproszczenia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do izolacji domów jest styropian. Ma on dużo zalet:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednakże nie nie jest polecany do ocieplania tych części domu, które są podatne na ogień – dotyczy to głównie elementów drewnianych. Opcją jest wełna mineralna. Jest ona bardziej kosztowną opcją, ale za to cenioną przez fachowców zajmujących się termoizolacją. Wełna jest ognioodporna, doskonale chroni przed denerwującymi dźwiękami. Ocieplanie wełną wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę należy zabezpieczyć przed wilgocią poprzez zastosowanie folii chroniących. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Z roku na rok, coraz większą popularnością cieszy się pianka poliuretanowa. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan występuje w wielu wersjach. Tworzy się z niego miedzy innymi piankę wykorzystywaną do ocieplania. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Substancje te doprowadza się do odpowiedniej temperatury i później pod wpływem ciśnienia tworzy się pianka, którą stosuje się do termoizolacji. Podczas natryskiwania pianka powiększa objętość i natychmiastowo twardnieje. Dzięki temu tworzy się jednorodna powłoka, która dokładnie wypełnia każdą szczelinę. Pianka idealnie trzyma się niemal każdego podłoża. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, ocieplenie więźby dachowej można wykonać w jeden dzień.

Pianka otwarto i zamknięto komórkowa

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta druga stworzona została do zabezpieczenia budynków z zewnątrz. jest także idealnym produktem hydroizolacyjny, przez to stosowana jest do ochrony fundamentów. Oczywiście można ją zastosować także wewnątrz budynku. Jest to bardzo lekki materiał. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Wykorzystuje się ją do izolacji wnętrz.

Plusy ocieplania pianką PUR

Pianka poliuretanowa jest niezwykle uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Stosowana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych w celach gospodarczych. Termoizolacja z pianki PUR nie stanowi zagrożenia dla alergików. Warstwa pianki nie traci swoich właściwości, przez co nie pyli się, nie odrywają się od niej także małe cząstki, przez co nie stanowi zagrożenia. Ocieplenie z pianki poliuretanowej nie ma w składzie toksycznych substancji, nie oddziałuje negatywnie na środowisko. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, w efekcie czego jest doceniana przez architektów zajmujących się pasywnym budownictwem. Kolejną zaletą jest wodoodporność. Pianka PUR nie jest podatna na odkształcenia powstałe na skutek narażenia warstwy na wilgoć. Zastosowanie dodatkowych umocnień jest niepotrzebne, ponieważ doskonale przywiera do drewna, betonu czy papy. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. Przez nie ucieka więcej ciepła. Zastosowanie pianki PUR zmniejsza ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy zwartą strukturę przez co nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość ocieplenia nawet złożonej więźby dachowej i to w błyskawicznym czasie. Porównując, ocieplenie z waty wymaga docinania i łączenia elementów oraz zaangażowania kilku osób.

Właściwe ocieplenie domu to inwestycja, którą należy przeanalizować i odpowiednio zrealizować. Przemyśleć należy plusy i minusy każdej z metod. Dotychczas stosowane materiały wykorzystywane do izolacji od jakiegoś czasu mają groźnego rywala jakim jest ocieplanie metodą natryskową. Pianka PUR ma doskonałą opinia u fachowców, doceniają oni jej uniwersalność. Dużym plusem jest też niewielki czas potrzebny na ocieplenie. Pianka poliuretanowa sprawdza się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także jako ocieplenie kurników i hal.

Pianka PUR, zobacz dlaczego warto —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.